October 28, 2021, 5:33 am

ПРАТЕНИК КРЕВА ЧАЛАМ И СЕ ЗАКАНУВА ПО ФЕЈСБУК: „Прелетачот“ Чедомир Саздовски се заканува на активисти на „шарената револуција“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Таканаречениот „прелетач“ од партија во партија, пратеникот Чедомир Саздовски попладнево најверојатно под дејство преку социјалните мрежи во приватни пораки се заканувал на повеќе лица, инаку претходни активисти на т.н. „шарена револуција“

 

Чедомир Саздовски, лице кое благодарение на надчовечките напори на ГРОМ и коалицијата „За подобра Македонија“ стана пратеник во Собранието на Р.Македонија, а неодамна реши да стане независен пратеник во корист на владеачкото мнозинство (се шпекулира дека оваа одлука е „подмачкана“ со 50.000 евра од неговиот пријател Заев), попладнево испраќал закани во приватни пораки преку социјалните мрежи.

Пораката ја објави новинарката Јорданка Ивановска – Јоци, а до нејзе била испратена од лицето кое ги добило заканите.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This