ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ГО НАПУШТИЈА СОБРАНИЕТО: Се приклучија на народот кој протестира надвор пред Собранието!

  • January 9, 2019

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на седницата за уставни измени која е презакажана за часот. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на прес-конференција пред Собранието дека нема да дадат летимититет за промена на Уставот и дека ќе го искористи своето  демократско право протест, по што со неговите сопартијци се приклучија на протестот пред Собранието. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да бидат во собраниската сала и веќе се наоѓаат пред Собранието каде се собира се поголема маса на народ.

Претходно «
Следно »