Првата честитка стигна од Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Република Албанија, Илир Мета прв му го честиташе изборот на Стево Пендаровски за претседател.

Мета во телефонскиот разговор со Пендаровски искажал убедување во одличната соработка во иднина не само меѓу двете земји,туку и за зајакнување на евро-атлантската перспектива на регионот.

Албанските медиуми во континуитет денеска известуваа за вторит круг од претседателските избори во Македонија. Посебен акцент ставија на мирната, фер и демократска атмосфера, а вечерва и за исполнетиот цензус и „клучната улога на Албанците во изборот на новиот претседател“.

Latest News

Царовска: Ниe имaмe oбвpcкa дa им cлyжимe нa гpaѓaнитe штo нe избpaa

Ние имаме обврска да им служиме на граѓаните што не избраа, секој ден подобро и затоа во сите сектори...

More Articles Like This