ПРВА СНИМКА ОД ПОТРАГАТА ПО УРНАТИОТ РУСКИ АВИОН: Се трага по рускиот воен авион во кој загинаа 92 патници

  • December 25, 2016

Се појави првата снимка од потрагата по паднатиот руски авион на Министерството за одбрана „Ту-154“, во кој се наоѓале 92 патници.

mornarica_grcija

 

Авионот се срушил утрово во Црно Море, веднаш по неговото полетување од Сочи.

Првите остатоци од авионот биле пронајдени на 1.5 километри од брегот на длабочина од 50 до 70 метри.

Погледнете:

Претходно «
Следно »