October 28, 2021, 5:52 am

Првиот снег во регионот ја најави зимата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Календарски денеска есента пристигна во Европа, но освен тоа во регионот и нашата земја пристигнаа и поладните температури и дождот.

И додека во земјава се уште немаме снег на повисоките места, во соседна Србија падна првиот снег.

Снег во овој момент без престан паѓа во омилениот ски центар на Македонците, Коапоник.

Според фотографиите може да се забележи дека таму навистина е студено, а снегот буквално ја најавува зимата.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This