August 11, 2020, 1:27 pm

ПРВО ВИДЕО ОД МЕСТОТО НА НЕCPЕЌАТА: Овде загина Коби Брајант

Поврзано

Bo Иpaн yaпceни пeт лицa пoд o6винeниe зa шпиoнaжa

Иранските власти денеска соопштија дека во изминатите неколку месеци уапсиле петмина Иранци под обвинение за шпионажа. Тие се товарат дека...

Либанcкaта влада поднecе ocтавка, пpoтecтите продолжувaaт

Под се поголем притисок од јавноста поради катастрофалната експлозија на пристаништето владата на Либан денеска поднесе оставка. Насилните протести...

Cвекopoт е кpив, kpивична за свадбата во Велес

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р. Д. (41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
- Advertisement -

Цел свет го потресе веста за загинувањето на легендарниот Коби Брајант и уште најмалку четери особи кои биле во неговиот приватен авион.

 

 

 

 

Ова е прва снимка од несреќата која го однесе животот на едниот од најдобрите кошаркари во историјата.

Брајант летал со својот приватен хеликоптер марка Сикорски Ц- 76, а несреќата се случила во местото Калабасас во Калифорнија.
Брзата помош веднаш стигнала на местото на несреќата, но нито еден патник не давал знаци за живот.
Што направи Коби Брајант за кошарката е излишно да се говори, на сите ни е јасно дека пребрзо не напушти на само 41 година.

 

Latest News

САД и се зakaни на Србија: Tpeба да бидете свecни за pизиkoт на кyпувaње opyжје од Кина

Се сложуваме дека набавката на воена и одбранбена техника е суверена одлука на секоја земја. Сепак, владите треба да...

(Фото) Пoкaжa сo штo pacпoлaгa – Дeвojкa нa Лyиc Хaмилтoн цeлocнo гoлa

Викторија Одинцкова е девојка на шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Веројатно ја паметите по тоа што беше уапсена поради акробациите кои ги изведуваше...

Kaтacтpoфа, нови 141 зapaзени од кopoнавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10,...

Axмети ќе пpaвел влaдa со СДСМ, го инфopмирал Мицкоски на cpeдбата во Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција откри што разговарале со првиот човек на ДУИ, Али Ахмети на нивната средба. Со Ахмети имавме...

Вучиќ ќе ја пpими рyckaтa вakцинa пpoтив kopoнa виpycoт

Српскиот претседател Александар Вучиќ на прес-конференција на Савскиот плоштад коментираше и за потврдената Руска вакцина против корона вирусот. „Со радост слушаме дека е направена вакцина....

More Articles Like This