September 30, 2020, 8:16 pm

ПРВО ГИ УБИЛ РОДИТЕЛИТЕ, А ПОТОА И УШТЕ ЧЕТИРИ ЧЛЕНОВИ ОД СЕМЕЈСТВОТО: Нaпаѓaчот бил член на стрелачки клуб

Поврзано

Cкопјанец се обидeл да ја yбиe мајка си, завршил во Псиxијатриска болница

Единица за наcилен kpиминал до надлежното Основно јавно oбвинитeлство во Скопје, поднесе kpивична пријaва пpoтив В.С.(47) од Скопје,...

Семеен „бизнис“ во Кавадарци: Татко и син заедно произведувале и продавале дpoга

Основното јавно обвинитeлствo Кавадарци донесе наредба за спроведување на иcтражна постапка пpoтив две лица, татко и син на возраст...

Пyкaње во близина на кacарната „Илинден“

Синоќа во 19.15 часот во Полициската станица Карпош, од касарната „Илинден“ било пријавено дека на околу 100 метри од...
- Advertisement -

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

 

 

 

Во инцидентот повредени се две лица, од кое едното се наоѓа во животна опасност. Осомничениот им се заканувал и на две деца на возраст од 12 и 14 години, но тие не се повредени.

 

 

 

– Уапсен е 26-годишен германски државјанин, кој ќе биде сослушан штом пристигне неговиот адвокат. Во куќата и зад неа се пронајдени шест тела, тројца мажи на возраст од 36, 65 и 69 години, како и три жени на возраст од 36, 56 и 62 години, изјави локалниот шеф на полицијата Рајнер Мелер, додавајќи дека две од жртвите се родители на напаѓачот.

Засега не е познат мотивот за нападот, но се претпоставува дека станува збор за семејни несогласувања. Напаѓачот бил член на стрелачки клуб

Latest News

Неколку скопски улици утре бeз вода

Без вода утре ќе останат корисниците од булеварот Киро Глигоров, дел од населба Ќерамидница и дел улица Перо Наков...

Koj е Ѓорѓија Сајкоски, новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

Средношколски глас: Ќе сноси ли некој одговорност за пpoпаднатата национална платформа?

Националната платформа за учење на далечина нe успеа и во последен момент на само еден ден од пред почетокот на школската година се промени...

Мицкоски упати честитки до новоизбраниот генерален секретар на партијата

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Ѓорѓија Сајкоски е роден во Кичево и е доктор на историски...

Жена пронашла 500 000 евра во стан што сакала да го продаде

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра,...

More Articles Like This