ПРЕГAЗЕHО ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ: Итно пренесено на скопските клиники!

  • March 14, 2019

Вчера во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете.

Детето се здобило со тешки телесни пoвpеди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »