„ПРЕДАВНИЦИ, ДОБИВТЕ ВТОРА ШАНСА“: ММДЧП со видео порака до „одметнатите“ пратеници!

  • January 7, 2019

Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) испрати отворена видео порака до осумтемина „одметнати“ пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, апелирајќи дека имаат „последна можност да не бидат предавници“

“Осуммината предавници следната недела ќе добијат нова можност да се премислат и да гласаат за одбрана на Македонија и на македонското уставно име. Елизабета, Владанка, Љубен, Крсто, Сашо, Зеќир, Нола, Емилија. Секако ќе влезете во историјата. ОД вас зависи како, дали како предавници или како патриоти”, порачуваат од ММДЧП до пратениците преку видео порака.

http://facebook.com/story.php?story_fbid=1993096314112839&id=154504997971989

Претходно «
Следно »