ПРЕДИЗБОРНА КОРУПЦИЈА СО ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ: Владата на Заев ги задолжува граѓаните, оставајќи сомнеж дека ќе ги прави изборен криминал!

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

Граѓаните ја почувствуваа на својот грб некадарната економска политика на СДС, стои во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на прес конференцијата на Христијан Делев.

 

Владата на СДС за 3 месеци успеа од девизните резерви и од распишаните аукции на државни хартии да стопи 334 милиони евра.

Министерството за финансии има законска обврска од денот на распишување на изборите до нивно завршување на интернет страницата на министерството да ги објавува сите буџетски трошења.

Министерството за финансии веќе 5 дена нема објавено извештај за дневни трошења од буџетот и со тоа директно го крши член 8-а, ст.3 од Изборниот Законик.

Владата на Заев со овој потег грубо го крши Изборниот Законик, и остава сомнеж дека со парите на граѓаните прави предизборна корупција.

Власта на Заев нема да трае вечно. Со неговото заминување, ќе се врати и правната држава, стои во ракцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

1 коментар

Latest News

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе денеска во рамки...

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден од заболените е доста тешка....

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

More Articles Like This