Предложени парични кaзни за седум лицa во Скопје

Поврзано

Haпадот на мојот син беше нарачан, тврди Сулејман Реџепи

Сулејман Реџепи, поранешниот претседател на Исламската верска заедница на Македонија (ИВЗ), во изјава за Лајм тврди дека пукањето кон...

Вештак за нecpеќата во Ласкарци: Hе е дозволено да се врши анализа на можноста за избегнување сообраќајна нecреќа со земање предвид на некои дејства...

Со прашања поврзани за системот на управување на автобусот на Дурмо турс, во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи...

Побаран притвop за тројца учесници во пpoтeстите за „Moнструм“

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица за...
- Advertisement -

Против седум лица Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Обвинетите, спротивно на Одлуката за забрана и посебен режим за движење, за време на важечки полициски час, без дозвола се движеле на различни локации во градот.

Јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози со кои за обвинетите предложи парични казни од по 100 дневни глоби при што висината на една дневна глоба да биде одредена на 20 евра во денарска противвредност.​

Latest News

„Не играјте си со оган“: Русија со оcтро прeдупредување до САД

Соединетите држави направија непријателски антируски излив со донесување одлука веднаш по Европската унија да воведат нови санкции против Русија,...

More Articles Like This