ПРЕКИН ВО ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ: Пругата Велес-Скопје во прекин поради кражба

Поврзано

Прилепчанец фатен со пиштoл во близина на гласачко место

Во 10:45 часот, М.И. пријавил нaрушување најавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ „Кире Гаврилоски“, каде...

Фрлено шише со запалива течност во двор од куќа во Дебреште, Прилепско

Непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност вчера во двор од куќа сопственост на С.М.(53) во прилепското село...

Регистрирани 104 пpeкpшoци за неносење мacкa во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.07.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична...
- Advertisement -

Поради обид за кражба на тегови од контактна мрежа вчера во периодот од 21:56 до 23:50 часот во прекин бил железничкиот сообраќај од станицата во Велес до Скопје, информираат од МВР.

Прекинот поточно бил на делот од пругата  помеѓу стојалиште Драчево и стојалиште Јане Сандански.

Latest News

До 19:00 часот во Дебар гласале 38, во Центар Жупа 19,9 отсто од вкупниот број гласачи

Во општините Дебар и Центар Жупа, кои се дел од петтата изборна единица, до 19:00 часот на вонредните парламентарни...

Во Ресен излезноста до 19 часот 45,2 отсто, во Демир Хисар 62 отсто

Во општините Ресен и Демир Хисар изборите се во тек, а граѓаните без проблеми и безбедно го остваруваат правото на глас и избор. Заменик претседателот...

До 19 часот во општина Гевгелија излезноста е 62 отсто

Општина Гевгелија надмина излезност од 62 отсто на запишаните гласачи кои до 19 часот, во мирен избирачки ден го дадоа својот глас на вонредните...

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи. Во третата изборна единица на...

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави вечерва Државната изборна комисија. Обработени...

More Articles Like This