ПРЕМИЕРИТЕ НА РУСИЈА И ТУРЦИЈА ГО РАЗГЛЕДУВАА ,,ТУРСКИ ТЕК“

  • September 27, 2016

Премиерот на Русија Дмитриј Медведев разговараше телефонски со својот турски колега Биналиј Јилдирим.

1108270677

Двајцата премиери ja разгледаа и дискутираа за изградба на гасоводот  „Турски тек“ и нуклеарната електрана „Акуја“, како и прашања околу  трговско-економската соработка, се наведува на сајтот на Владата на Русија. Премиерот на  Турција воедно му честитал на Медведев за успешно спроведените избори за Државната Дума и победа на партијата „Единствена Русија“

Претходно «
Следно »