ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОР ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

  • May 19, 2017
  • Коментари

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

emil-dimitriev-1

Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала во Владата на Република Македонија.

На настанот ќе присуствува и министерот за здравство Никола Тодоров.

Претходно «
Следно »