(Видео) Пренџов до Апасиев: Единствено што ве поврзува вас Левица и Зоран Заев е помошта која му ја дадовте во Шарената peволуција и палевте канцеларии

Поврзано

- Advertisement -

Не зборувате на кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години. Не зборувате на кои митинзи сте се обратиле и сте повикале народ против Зоран Заев. Не зборувате колку предлози сте дале и колку закони сте блокирале против Заев, рече пратеникот Љупчо Пренџов од ГРОМ обраќајки му се на пратеникот од Левица Димитар Апасиев.

-Единствено што ве поврзува вас Левица и Зоран Заев е помошта која му ја дадовте во Шарената револуција и палевте канцеларии. Тоа е вистината, се друго е замајување на јавноста и Фејсбук политика.

1 коментар

Latest News

Уaпceн Седат Пекер: Кoнтpoвepзниoт бизниcмeн co македонски пacoш бил пpивeдeн вo Дубаи

Tурски новинар на социјалната мрежа Твитер објави дека полицијата на Обeдинети Арапски Емирати го спровела Седат Пекер надвор од неговата...

More Articles Like This