April 22, 2021, 10:22 pm

Пренџов: Македонија има иднина, Македонија има млади, а веќе изградени личности кои имаат свој став

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Учениците од осмите и деветите одделенија целата територија на Република Македонија имаа виртуелна посета на Собранието, соопшти пратеникот од ГРОМ, Љупчо Пренџов, додавајќи дека е горд и среќен среќен што Македонија има млади а веќе изградени личности кои имаат свој став и истиот го бранат со аргументи

„Времето поминато со овие ученици а особено прашањата поставени од нивна страна ме направија горд и среќен што Македонија има млади а веќе изградени личности кои имаат свој став и истиот го бранат со аргументи.
Ова за мене беше најдинамичниот, најинтересниот и најмотививирачкиот час во периодот од кога ја извршувам пратеничката функција. Поздрав до сите ученици кои учествуваа во дебатата и големо браво за нив👏👏👏
Македонија има иднина!!!“, објави тој.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This