ПРЕТЕПАН ЧЛЕН НА ОИК: Изборите во Форино прекинати, претепан член на ОИК!

  • October 15, 2017
  • Коментари

После вербална расправија, и физички беше нападнат член на избирачкиот одбор во Форина а изборниот процес бил прекинат триесетина минути. Инцидентот се случил во 16:00 ч. – јавува ТВ 21.

Форино е село кое е дел од Општина Гостивар, во кое доминантно живее албанско население.

Претходно «
Следно »