ПРЕТЕШКО БИЛО ДА ЈА ОДРЖУВААТ ФОНТАТА ПА ЈА ЗАКОПАЛЕ: Граѓаните на Прилеп гневни на локалната самоуправа

Поврзано

Бескомпромисна бopбa пpoтив изборни нeрeгулaрноcти

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска ги посети единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што...

Здравството кoлaбиpaшe, кoрoнaвиpycот кocи низ Македонија – 173 нoвoзaрaзeни и 15 пoчинaти лицa во изминатото деноноќие

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи...

(Фото) Резултатите се објавени, Милошоски нeгaтивeн и на вториот тecт за Koвид-19

Антонио Милошоски на Фејсбук објави дека и вториот направен тест за коронавирус е негативен. -И вториот лабораториски наод од земен...

Новиот градоначалник на Прилеп не е способен да се грижи за фонтаните во градот, па токму поради оваа причина им наредил на вработените во локалната самоуправа да ги закопаат фонтаните и во нив да се насадат цвеќиња. Граѓаните на Прилеп се гневни на неспособноста на локалната самоуправа поради ваквото катастрафолно решение на градоначалникот на кој очигледно му било претешко да одржува фонтанта. Граѓаните на Фејсбук коментираат за случувањата ,,денес во живо, од населба Димо Наредникот, нов проект од животов”.

Извесен Горан Стојановски коментира дека на градоначалникот на Прилеп од редовите на СДСМ, Илија Јовановски му било претешко да ги одржува фонтаните изградени од претходниот градоначалник.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести