January 23, 2021, 6:53 pm

Претпладне магла, попладне сончево

Поврзано

Најмногу снег на Шапка: Утрински температури над нyлaтa

Најниската температура изутринава е измерена на Попова Шапка – 2 степени, каде исто така има најмногу снег, 31 сантиметар....

Дeнec нe oчeкyвa пpoменливо облaчнo време со coнчeви пepиoди

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи...

Пpoгнoзa нa УХМР: Eвe кoгa ќe здивнeмe oд cтyдoт, a кoгa пoвтopнo дa oчeкyвaмe cнeг

Потопло време со сончеви периоди не очекува до понеделник, по што поради продор на студена воздушна маса ќе настапи...
- Advertisement -

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 Целзиусови степени.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид 17, Битола 16, Крива Паланка 17, Берово 16, Кавадарци 18, Дојран 22.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по котлините со појава на магла и ниска облачност. Минималните утрински температури ќе се движат од -3 до 5 степени, а дневните од 14 до 20 Целзиусови степени.

Latest News

(Видео) Kaтacтpoфa: Уcтaвнoтo име наместо пpидaвкaтa „македонски“ ќе ce кopиcти вo зaпиcницитe oд Meшoвитaтa кoмиcиja

Уставното име „Република Северна Македонија“, наместо придавката „македонски“ ќе се користи во записниците на Мешовитата макеонско-бугарска комисија. Ова е компромисот...

More Articles Like This