ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОД ЗAKAHA ОД ПУЧ?: Заев ќе го aпcи Иванов, во Македонија се спрема државен yдap?

Поврзано

Шпанска „Марка“ за Македонија на Европско: „Наследници на Филип Втори и Александар Велики“

Шпанскиот спортски весник „Марка“ ги претстави најдобрите македонски фудбалери како „наследници на Филип Втори и на Александар Велики“ и...

Maкедонија повтopно излeгува на улица: Cлобода за ycтавобpaнителите, Hикoгaш Ceверна – Caмо Maкедонија, oвa e пpoглacoт и пpичинитe

ЈАВЕН АПЕЛ ЗА МАСОВЕН СЕМАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ПРОТЕСТ НА 29 МАЈ! Почитувани браќа и сестри Македонци по род и државјанство, од...

Во Maкедонија се тpaнспopтира apмиcкиот офицep cycпeктeн нa jyжно-афpикaнcката мyтациja

55-годишниот македонски војник позитивен на Ковид-19 и сомнителен на јужноафриканскиот сој, веќе е на пат од Африка кон Македонија...
- Advertisement -

Поранешниот советник на рускиот претседател Владимир Путин, Александар Дугин по последните случувања во Македонија испрати итна порака на својот Фејсбук профил. Имено тој посочува дека набрзо во Македонија се спрема државен удар на кој мета ќе биде претседателот на државата кој под притисок од ЦИА, Зоран Заев ќе мора да го aпcи.

-Итно: Набрзо се спрема државен удар во Македонија. Заев под притисок на ЦИА се припрема да го aпcи Иванов.

Александар Дугин инаку е човекот кој го предупреди и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека во Турција се спрема воен удар со цел негово соборување, во организација на Фетула Ѓулен и ЦИА.

Ердоган тогаш ја прифати инфромацијата и делуваше соодветно.

Инаку, вчера додека траеше гласањето на Уставните измени со кои се промени уставното име, во близина на Претседателската вила на Водно, на улицата „Водњанска“ беа распоредени силни полициски сили од единциата „Тигар“ и „ЕБР“.

Latest News

Силeн зeмјотpec од 4.7 степени ја пoгoди Грција

Силен потрес вечерва ја потресе Грција. Земјотресот според сервисот ЕМСЦ, бил на 14км југозападно од Костур, Грција на длабочина од...

More Articles Like This