September 30, 2020, 11:17 am

ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА GALAXY S11 ОД SAMSUNG: Настанот ќе се одржи на 18-ти февруари во Сан Франциско

Поврзано

Гугл мапс ќе покажува каде има најмногу заболени

Гугл најави ажурирање на апликацијата Гугл Мапс, а иновацијата подражбира дека наскоро ќе можеме да видиме во кои области...

Научниците со нови докази – „протекувањето на 5Г“ мрежата влијае на метеоролошките предвидувања и може да предизвика катастрофи

„Протекувањето на 5г“ мрежата може да доведе до погрешни временски прогнози што би можело пак да доведе до катастрофални...

Претставен Samsung Galaxy S20 FE: Креиран за сите, наменет за тебе

Тројната камера од професионален ранг, живописни бои и внимателно одбрани премиум иновации Samsung Electronics денеска го претстави Galaxy S20 Fan Edition (FE),...
- Advertisement -

Претставувањето на Galaxy S11 од Samsung се очекува да биде во февруари, но како и изминатите неколку години, се чека на точната дата поради тоа што од компанијата веќе не го користат саемот во Барселона, MWC, за претставување на нивните уреди.

Според познатиот „протекувач“ на информации Ice universe, дата кога ќе бидат претставени уредите од Galaxy S11 серијата ќе биде 18-ти февруари. Настанот, односно Samsung Unpacked, ќе биде исто како лани, во Сан Франциско.

Заедно со Galaxy S11-ките се најавува претставување и на нов телефон со екран кој се превиткува. Според некои тоа ќе биде втората генерација од Galaxy Fold, но Ice universe најавува целосно нов уред чиј екран овој пат ќе се превиткува на хоризонталната линија.

Тоа значи дека овој уред ќе има еден екран кој ќе се затвора и со тоа ќе се добие помал уред, односно како што е случајот со новиот Motorola RAZR.

Овој уред би требало да дојде и со нешто пониска цена, со оглед на тоа што ќе има еден екран со големина стандардна за смартфон, за разлика од Galaxy Fold којшто има екран како помал таблет компјутер и уште еден помал екран за користење на уредот како телефон.

Latest News

УПОЗ бара итно повлекување на одлуката за фиксно работно време

Синдикатот на УПОЗ бара итно повлекување на одлуката за фиксно работно време бидејќи, според нив, тоа е спротивно на...

Во Москва почна втората фаза од вакцинацијата против Ковид- 19

Учесниците во последната фаза од клиничкото испитување на руската вакцина против вирусот корона започнаа да ја примаат втората доза на вакцината „Спутник V“, изјави...

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на „Еуростандард банка“ во врска со решението на Народната банка донесено од страна на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Во образложението на...

Според Заев, Гоце Делчев бил и на Бугарите

Не треба Гоце Делчев да го присвојуваме, факт е дека бугарската страна го смета за бугарски револуционер и прашањето ќе го решиме во духот...

Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија

Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...

More Articles Like This