ПРИВЕДЕНИ 11 ТАНЧАРКИ, ЕДНА ОД ГРЦИЈА: Во гостиварско Чегране, уапсени 11 танчерки!

Поврзано

ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ: За време на кaрaнтинoт пpивeдeни 79 лицa, 126 не ја почитувале зaбрaнaтa

Утрово во 05 часот заврши мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во неделата во 11 часот....

ВЕДНАШ БИЛ ВРАТЕН ВО ЗАTBОР: Припадници на ЕБР yaпсиле лице избегано од штипскиот затвop

Полициски припадници на единицата за брзо распоредување во текот на денешниот ден го yaпсиле лицето Ч.Р. кое пред повеќе...

БРАЌА ПРАВЕЛЕ ЖУРКА ДО 4 САБАЈЛЕ: Пијани тргнале да бегаат откако нападнале полицајци

Утрово во 4 часот, до полицијата стигнала поплака за гласна музика во с. Кучевиште, скопско на ул. „4“ во...

Во последната рација на полицијата во два угостутелски објекта во Гостиварско приведени се и задржани 11 женски лица, информираат од СВР Тетово.

Во акциската контрола спроведена во периодот од 23 до 5 часот утрово, во угостителски објект во село Чегране, сопственост на 50-годишниот чегранец А.Ш, затекнати се вкупно девет женски лица. Од нив, седум странски и две државјанки на Република Македонија, кои како пејачки и танчерки ги забавувале присутните гости.

Шест од нив на возраст од 21 до 47-годишна возраст биле од Република Албанија и една од Република Грција и заедно со сопственикот нa објектот, приведени се и задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Во угостителски објект лоциран на улица „Тоде Богдановски“ во Гостивар, затекнати се четири албански државјанки на возраст од 22 до 39 години кои, исто така, се приведени и задржани за натамошна постапка.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести