December 6, 2021, 6:49 am

Приведен Албанец кој бил баран од Интерпол Германија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 24.11.2021 во 17.30 часот на граничниот премин Блато од слобода бил лишен Г.А.(26) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека во службената евиденција за него има мерка „апси“ по барање на Интерпол Германија.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Дебар за понатамошна постапка.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This