October 18, 2021, 1:24 am

ПРИВЕЗОКОТ ГО ИЗВАДИЛЕ ОД КАНЦЕЛАРИЈА: Советникот на министерот за внатрешни, наместо на работа се шета по партиски митинзи – ОБСЕ/ОДИХ молчат!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Како да не е доволна злоупотребата на материјалните и кадровски ресурси на полицијата, сега во пресрет на локалните избори, а по катастрофалните 100 дена од владата, Заев и Оливер Спасовски во кампањата ги ангажираат и своите советници кои работното време наместо на своето работно место го трошат на партиски митинзи

 

Така, привезокот Стојанче Ангелов денес, наместо на работното место како советник на Оливер Спасовски, работно место кое го доби заедно со неговата сопруга како заслуга за учеството во платеничката револуција, парадираше на партискиот митинг на СДС во општина Центар.

Брачниот пар Ангелови започнаа со искористување на наградата која ја добија од СДС, затоа што изминатиот период се покажаа како послушни учесници во платеничката „револуција“. Имено, Стојанче Ангелов и неговата сопруга од денес се на платниот список на МВР.

Засега сеуште нема реакција од невладините или меѓународни организации за набљудување на изборниот процес, на десетиците прекршувања на изборните правила и закони.

Молчат и амбасадорите, кои минатата година на секоја забелешка на СДС имаа коментар.

 

Во текот на вчерашниот ден, Ангелов поддржувајќи ја другарката од платеничката револуција реши дека и тој треба да ги навредува Ромите, нарекувајќи ги со фашистичкиот назив „циган“.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This