December 1, 2020, 7:33 pm

Привлечете пари, работа и љубов: Што треба да носи во џеб секој хороскопски знак

Поврзано

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...

Биковите нepвoзни нa paбoтa, нa Раковите paбoтaтa им ce paзвивa oнaкa кaкo штo caкaaт

ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов:...

Близнаците зaпoчнyвaaт пoдгoтoвки зa пoчеток нa пpивaтeн бизниc, нa Девиците нe им e дeнoт

ОВЕН Работа: Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и...
- Advertisement -

Сигурно ви е познато дека секој човек има свој зaштитен камен или парче накит, кој може да му послужи како амајлија и донесе среќа во љубовта како и бизнис успесите и парите.

Ако на некое од овие полиња не ви оди баш најдобро, најдете го своето среќно парче накит и состојбата ќе се поправи.

ОВЕН

Овенот по сите хороскопски правила, го штитaт: циркон, дијамант, злато и рубин. Во период кога одите на бизнис состанок вашите шанси за успех и среќа би можеле да ги зголемат и тиркиз, оникс, аквамарин и топаз. За љубовни состаноци исклучиво бирајте лапис лазули, бисер или сребрен накит. Би требало воглаво да носите нараквици од сребро.

БИК

Вие сакате накит, исто како Биковите влијаете „раскошно“ и без него. Смарагдот и жад вас најмногу ви одговараат. Другите може да ги уверите во она што го сакате доколку носите загасити тонови на црвен накит, иако понекогап грант, но и розенкварц може да го „одигра“ своето. Секогаш е време за убидливи обетки и големо копче во коса со многу штрас.

БЛИЗНАЦИ

Вашата младолика природа сакани нежни тонови накир. Топазот целосно ви одговара, но нема да биде лошо ако користите магична моќ на зеленкастиот тиркиз за тајни љубовни состаноци и оној со повеќе примеси на плави тонови за бизнис состаноци. Ќе бидете уверливи во наплата на долгови или во заведување со огрлица од корали.

РАК

Ви одговара сребрен накит и накит во плави тонови. Сепак, ако одите на работен состанок, златна нараквица ќе ви донесе повеќе успех, посебно комбинирана со слонови коски, или комбинација од бело и жолто злато. Ако планирате да заведете некој кој има врска со странство, ставете го било кое парче накит од малахит.

ЛАВ

Златен накит, дијаманти, рубини, тоа е ваш избор! Но планетите во одредени периоди во „одредуваат„ да ја зголемите својата интуиција со накит од бакар, сребро или платина. Детали од зелен турмалин и тиркиз или прстен со плав сафир, може да направи чудо, посебно во тајните љубовни авантури и посебно ако сте (непримерно на вашиот знак) во врска со Рак или Бик.

ДЕВИЦА

Малахитот и топазот вам сосема ви одговараат. Меѓутоа, кога Сатурн е во вашиот знак, прстенот со камен од црн оникс или со граната ќе ги привлече погледите на спротивниот пол. Жолтиот сафир или прстен со смарагд може да ја привлечат личноста која ви се допаѓа а која често патува, посебно на југ или југоисток од местото во кое живеете.

ВАГА

Розевкаст турмалин и александрит ви даваат енергија и потребен шарм, енергетски ве исполнуваат. Во моменталниот период секој накит со зеленкасти и розевкасти тонови ја зголемуваат вашата харизматичност. Ако одите на работен состанок ставете на себе прстен од црвен спинал или бакарна нараквица, а за вечерни излегувања привезок со тиркиз или жад. Може и имитација.

ШКОРПИЈА

Црн бисер, дури и со цркна чипкана тоалета, сјајно ви стои. Изгледате неодоливо со накит од платина, хематит или прстен од рубин. Во моментов планетите ви „наговестуваат“ дека треба да бидете нешто понежни во изборот на накит, и дека добро би дошла огрлица од сребро со прстен од аквамарин. Мажите би се осмелиле да ви пријдат.

СТРЕЛЕЦ

Смарагд и сафир-ваше омилено драгоцено камење, во овој период може слободно да биде заменето со накит од слонова коска. Соврешено би ви одговарала и имитацијата на овој накит, како и прстен од цитрин, посебно за работни разговори, и би ви донела среќа по прашање на парите. За љубовни средби (ако ги имате) задолжително понесете прстен со брилијати.

ЈАРЕЦ

Сакате тиркиз, гранат, оникс, но за заведување користите малахит или жад, било кој детал или имитација на овој камен, во секој случај, во зелена боја. Таа помага и кај контакт со странци. За љубовни состаноци слободно користете црвен турмалин или вештачки бисер, ќе изгледате „питомо“ со тоа. За долги работни состаноци искористете парчиња со било кој вид на полудрагоцен камен со виолетова боја.

ВОДОЛИЈА

Ваш омилен накит се гломазни наракви, може и од тигрово око, полудрагоцен камен и избирате обично тиркиз. Слободно носете го, дури и имитација, и тоа во вид на привезок, по можност во форма на скарабеј. Ориентални огрлици во вид на сребрен привезок ќе ви го подигне моралот и доброто расположение. За вечери, слободно избирајте корали.

РИБИ

Вашата нежна природа обично сака аквамарин, бисер и аметист, и можете слободно да го носите тој накит со доста сребрени ланчиња и нараквици. Воглавно би требало да се ориентирате на орглици со акцент на зелени тонови, како што е зелен или виолетов турмалин. Посебно обратете внимание на обувки со штрас или украс во подигната коса во темновиолетова боја.

Latest News

Cлeднитe дeнoви бeз cтpyјa и вoдa дeлoви oд нeкoлкy oпштини вo Скопје

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: на ден 02.12.2020 година (среда), од 09:00 до...

Претседателот на МАНУ: Прашањето со Бугарија нeма да се затвори со само еден договор, најважно е македонскиот народ да биде спремен и мудар во...

Во денешното издание на дебатната емисија “Што не е јасно” на Алфа ТВ гостуваше претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев кој се осврна на...

Во Грција пoвтopнo гoлeм бpoj пoчинaти и нoвoзapaзeни oд Koвид-19

Во Грција повторно е зголемен бројот на нови и смртни случаи, од Ковид-19, регистрирани се 2.199 новозаразени, а починаа 111 лица , јави дописничката...

Џамбаски: Бугарија се грaничи со самата себе си

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското малцинство. Вели дека...

Bлaдaтa гo пpифaти зaклyчoкoт нa Koмиcиjaтa зa зapaзни бoлecти: Гpoбoт вo кoj e зaкoпaнo пoчинaтo лицe oд Koвид-19 нeмa дa cмee дa ce oтвopи...

На денешната седница Владата го прифати заклучокот на Комисијата за заразни болести, дека овластените оператори за погребални услуги се должни да го применуваат соодветниот...

More Articles Like This