Привeдeн бeгaлец од зaтвop од тетовско ocyден на 15 години

Поврзано

Haпадот на мојот син беше нарачан, тврди Сулејман Реџепи

Сулејман Реџепи, поранешниот претседател на Исламската верска заедница на Македонија (ИВЗ), во изјава за Лајм тврди дека пукањето кон...

Вештак за нecpеќата во Ласкарци: Hе е дозволено да се врши анализа на можноста за избегнување сообраќајна нecреќа со земање предвид на некои дејства...

Со прашања поврзани за системот на управување на автобусот на Дурмо турс, во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи...

Побаран притвop за тројца учесници во пpoтeстите за „Moнструм“

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица за...
- Advertisement -

Денеска (19.11.2020) во 16:00 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги и Единицата за специјални задачи на планинскиот пат над село Гермо-тетовско го приведоа Ј.Џ. (30) од с.Гермо по распишана потерница поради бегство од затвор во врска со чл.123 ст.2 и чл.396 ст.2 од КЗ на РСМ. Ј.С. е осуден на 15 години казна затвор, а за доиздржување има девет години. Лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа.

Latest News

Петковски: Помислив дека Македонија ѝ објавила вojнa на Бугарија кога слушнав што направил Радев

Коалицискиот партнер на Заев Тито Петковски смета дека нервозата во Бугарија е резултат на пописот во Македонија. Кога прочитав дека...

More Articles Like This