January 16, 2021, 9:15 am

Привeдeн 17-годишник од Штип ocoмничен за 12 kpивични дела

Поврзано

Kpивична за охриѓанец, полицијата му дошла на врата бидејќи имал гости

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...

Пykaњe вo Чаир: 24-гoдишник co aвтomaтски пиштoл пykaл кoн човек, кypшyмитe зaвpшилe вo пapкиpaни вoзила

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 24-годишник од Скопје кој се товари за две кривични дела – неовластено...

(Фото+Видео) Kpeaтивци: 3aплeнeти дpoгa и opyжje вo Сингелиќ – им билe cкpиeни вo шишиња „кока-кола“ и во зaмpзнyвaч

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во...
- Advertisement -

На 30.11.2020 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип по судска наредба и решение од Основен суд Штип, приведен е 17- годишник, поради сомнение дека е сторител на 12 кривични дела извршени на подрачјето на Штип, од кои едно „разбојништво“, една „тешка кражба на дрзок начин“, осум кривични дела „тешка кражба“ и две кривични дела „кражба“.

Полициски службеници, со претставник од Центарот за социјална работа, извршиле спровод на малолетниот сторител во Воспитно поправниот дом Тетово. Се работи на расветлување и на други кривични дела за кои се сомничи 17-годишниот малолетник.

Latest News

Бeз ЕУ нeмa aлтepнaтивa, члeнcтвoтo вo ЕЕЗ caмo пpeoднo peшeниe

Идејата за членство во Европската економска зона која овозможува слободен европски пазар, размена на работна сила и слободен транспорт...

More Articles Like This