ПРИДОБИВКИТЕ ОД ЕУ И НАТО: Маж во Британија, избоде човек, па ги нападнал и пациентите – медицинска сестра спречила масакр

Поврзано

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Јусуф Ака бил снимен од безбедносните камери како со нож напаѓа и прободува човек пред болница во британскиот град Лестер.

Откако го избодува првиот човек, Јусуф Ака влетува во чекалната полна со пациенти и започнува да фрла се пред себе. На снимката, направена во јануари оваа година, може да се види како пациентите и медицинскиот персонал бегаат додека Ака продолжува да дивее.

Една медицинска сестра успеа да остане смирена и им помогна на луѓето што е можно побрзо да побегнат, насочувајќи ги кон излезот, подалеку од напаѓачот.

Во еден момент човек во инвалидска количка остана заглавен во просторијата обидувајќи се да побегне. Медицинската сестра го забележа и тргна кон напаѓачот со цел да го одвлече неговото внимание, иако тој имаше нож во раката. Напаѓачот зеде еден од компјутерите и го удри човекот во количката, но за среќа не го употреби својот нож.

Кога сите пациенти, кои што голем дел од нив завршија со полесни повреди, успеаа да се засолнат, сестрата конечно ја напушти просторијата.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести