ПРИЗНА ДЕКА ГИ ПРИTИCKAЛ ПРАТЕНИЦИТЕ: И Заев бил воркохолик како Шилегов – до 2 ч. работел на Законот за Јавно обвинителствo…

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и скопскиот градоначалник Петре Шилегов ѝ се претставија на јавноста како воркохолици, односно како луѓе што се отепуваат од работа.

„Синоќа работев до два сабајле. Разговарав со сите пратенички групи. Поприлично сме блиску. Останува да го видат целото законско решение и дали ќе се согласат. Апелирам до сите. Од ВМРО-ДПМНЕ дигнав раце, ама апелирам и до нив, до последен момент. Имаме квалитетно законско решение за Јавното обвинителство“, им се пофали експремиерот на новинарите при посетата на Арачиново за увид во изградбата на канализацијата.

Шилегов, пак, за разлика од Оливер Спасовски, Радмила Шекеринска и други високи функционери на Владата и на неговата партија, на прашањето од партискиот потпретседател Коста Петров во видеото подолу дали има време за 30 кратки прашања одговори: „Не, извини, имам многу работа“!

Julkaissut Петре Шилегов Perjantaina 7. helmikuuta 2020

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This