ПРИЛЕПСКИОТ ПЛОШТАД ПРЕМАЛ ЗА СИТЕ МАКЕДОНЦИ: Речиси 20.000 луѓе на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп!

  • December 9, 2016
  • Коментари

Завршниот митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва се одржува во Прилеп. Градот под Марковите кули дава масовна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на изборите закажани за во недела.

 

prilep-6-640x327
Над 15.000 граѓани се собраа во Прилеп да дадат поддршка на последниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања. Информациите од терен говорат дека масовноста на собирот е над очекувањата, а тоа го потврдуваат и овие фотографии.
prilep-7 prilep-5 prilep-4 prilep-3 prilep-2 prilep-1-1 prilep-2 sliki-1 prileps image-0-02-05-ffcc34528f920a1e4b25a00cd99acd94f6ee92b1612c1fac280b6b2f527c890a-v image-0-02-05-7836cd4440622f6f202326526aceb503392101a53113aa48d483c8eb613658a8-v 3-2 4-1 5-1 6 7 9

Претходно «
Следно »