ПРИНЦОТ ОД АБУ ДАБИ ЗАИНТЕРЕСИРАН ЗА ЛИМУЗИНАТА НА ПУТИН: Путин ја покажа својата лимузина на престолонаследникот на Абу Даби

Поврзано

НЕ ОСТАВА НИШТО НА СЛУЧАЈНОСТ: Путин не е во изолација, но избегнува контакти „лице во лице“

Од Кремљ соопштиле дека Путин не е во сaмоизолација и дека активно работи, само што избегнува контакти „лице во...

ХAOC ВО РУСИЈА: Шумските пoжapи зафатија површина од 17.500 хектари

Шумските пожари зафатија повеќе од 17.500 хектари во Русија, соопшти Службата за заштита на шумите. Според податоците на регионалните шумски...

СПОРЕД ДВА КАЛЕНДАРИ: Денеска е Св. маченик Исидор и Св. Августин

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 14 мај. Денеска е Св. маченик Исидор. Овој Исидор потекнуваше од островот Хиос...

За време на неговата инаугурација во Москва на 7 мај, претседателот Владимир Путин за првпат патуваше во новата руска лимузина Кортеж.

Видеото од рускиот претседател Владимир Путин како ја прикажува својата нова лимузина на престолонаследникот на Абу Даби, Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, е објавена од руската телевизиска мрежа “Росија 24”.

Сликите покажуваат дека Путин го повикал Мухамед бин Заид да седне на задниот дел од лимузината Кортеж пред зградата на Кремљ, каде што двајцата претходно имале билатерални разговори.

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков минатиот месец рече дека на Путин премногу му се допаднала новата лимузина кога за прв пат се возеше во неа за време на инаугурацијата на 7 мај и дека планира да го користи автомобилот во иднина.

Создаден на иницијатива на Путин, проектот Кортеж е во развој од 2012 година и предвидува создавање на цела постава на извршни автомобили покрај претседателската лимузина.

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

Повеќе вести