September 24, 2020, 9:05 am

Принцот Хари го 3aгуби тоа што најмногу го сакаше – Поради Меган остана и без ова

Поврзано

Соседите плакнат очи: Дара Бубамара и на тераса се шета по градник (фото)

По серијата жешки фотографии од Монте Карло, Хрватска, Грција и Малдиви, Дара Бубамара објави и жешка фотографија од тераса. Откако...

Бев млада кога станав баба: За ќерка ми бебето беше благослов, за мене товар

Ќе ви кажам низ што јас минувам, а вие кажете ми ги вашете искуства, започнува оваа госпоѓа: Јас сум педесет...

Kpвната група влијае врз слабеењето: Луѓето од две kpвни групи тешko губат килограми

Луѓето кои имаат крвна група АБ + или АБ –, имаат потешкотии да го симнат вишокот килограми, тврди експерт...
- Advertisement -

На принцот Хари му се одземени и воените титули, пренесуваат британските медиуми.

Од сите титули и општо од сите привилегии од кои тој мораше да се откаже по службеното напуштање на кралското семејство, најмногу го деморализираше одземањето на почесните воени титули кои му беа доделени како член на кралското семејство и благодарение на неговите залагања“, пишува во биографијата „Пронаоѓање на слободата“.

Повеќе тој не смее да ја носи униформата како каперан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловодство и почесен генерал на Кралската морнарица. Како пензиониран војник тој секогаш би можел да ги носи своите досега добиени медали.

Хари, инаку, во 2015 година по напуштањето на воените сили вети дека ќе одржува врска со војниците.

Додека бевме во војка јас не бев принц, бев само Хари“, изјави тој во една прилика. Не е ни чудно што одземањето на титулите толку го погодило.

По отстапувањето од кралските должности Хари и Меган настојуваат самостојно да се финансираат.

Неодамна тие потпишаа договор со сервисот „Netflix“ вреден 150 милиони долари. Парот основаше и продуцентска компанија, а ќе се бави со производство на документарци, филмови, телевизиски содржини и детска програма.

Latest News

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“,...

(Фото) Жaлocнo: Мaлo мoмчe co гaлeњe ja ycпoкoјувa cecтpичкaтa бoлнa oд pak

Мајка сподели трогателна фотографија, која ги покажува последиците од ракот. Емотивната фотографија го прикажува нејзиниот мал син како ја гали неговата сестричка која се...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Соседите плакнат очи: Дара Бубамара и на тераса се шета по градник (фото)

По серијата жешки фотографии од Монте Карло, Хрватска, Грција и Малдиви, Дара Бубамара објави и жешка фотографија од тераса. Откако неодамна возеше во автомобил „Ферари“,...

Пpвпaт цpнoгopcки пpeтceдaтeл дa бojкoтиpa кoнcтитyтивнa ceдницa

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ја бојкотираше вчерашната конститутивна седница на Собранието на Црна Гора. Тоа е првпат од прогласувањето на независност, но и во претходниот...

More Articles Like This