ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Во секој хотел каде што престојува има само едно барање!

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Кога си член на кралското семејство можеш да имаш навистина секакви побарувања, но Хари не е толку многу лyд.

Принцот Хари за време на своите работни патувања често престојува во хотели, а во секој хотел во кој што престојува мора да биде исполнето, едно навистина посебно барање.

Имено, на него му е важно во хотелот во кој престојува, за време на неговиот престој, да ја намалат употребата на пластика што е можно повеќе. Оваа мала тајна на Хари ја откри негов близок пријател и поло партнер, Начо Фигуерас.

„Хари и јас престојувавме во еден хотел ноќта пред натпреварот. Видов како разговара со некој од персоналот и тогаш им го кажа тоа. ‘Видов дека во шољичката утринско кафе фобив пластична лажичка. Исто така, маичката ми се врати од перење во пластична вреќичка.’ – раскажа Фигуерас и додаде дека Хари го замолил ваквата непотpeбна употреба на пластиката, барем што се однесува до него и додека престојува во хотелите, треба да се намали на минимум.

Дефитивно прицот Хари е еден од оние луѓе кои се грижат за планетата Земја и за намалување на загaдyвањето.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести