ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа ќе се случи на 5 јуни во 21:24 часот. Овој природен феномен делумно или целосно ќе биде видлив во поголем дел на Европа.

Овој природен феномен ќе биде видлив во поголемиот дел од Европа, но последиците што ќе ги остави се многу поинтересни. Првата лунарна еклипса е во Стрелец, што е огнен знак.

Астролозите велат дека помрачувањето на Месечината е време на мистерии и време за подзастанување и преиспитување на самиот себе, за повторно согледување на работите, но од друг агол. Тоа било нова прилика да се исправат старите грешки и да се почне од почеток. Исто така, и можност да се завршат незавршените работи, но не и да се почнуваат нови.

Лунарното затемнување е време на мистерија и магија, но и измами. Значи, треба да застанете и да преиспитате, повторно да ги разгледате работите од различен агол.

Тоа е нова можност да се поправат старите грешки и да се започне од почеток. Исто така е можност да се завршат незавршени работи, но не и да се започнат нови.

Месечината е поврзана со детството, времето кога човекот е најранлив. Ова значи дека затемнувањето ќе разбуди стари емоции, но и желбата да се разделиме од оние кои влијаат на нашето минато. Ова е време на интуиција, затоа што сè ќе биде различно и променето, а внатрешното чувство е единственото нешто што треба да се поверува.

Емоциите ќе бидат засилени, така што луѓето во околината треба да бидат заштитени затоа што има експлозија на омраза.

Единствено што е сигурно е дека сите астролози се согласуваат за тоа – емоциите ќе бидат разнишани и засилени. Лунарно затемнување е период кога треба да бидете внимателни со вашите најблиски и луѓето околу вас. Затоа што, за многумина, емоциите ќе предизвикаат вистински експлозии на лутина и треба да се заштитите од тоа.

Не е неопходно да се донесат големи и важни одлуки сè додека не помине овој период, затоа што за две недели Сонцето „ќе влезе на сцена“. Треба да се избегнуваат емоционални реакции, кои не се доведени во согласност со разумот.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести