ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

  • May 15, 2019

– Поп пејачката Мадона пристигна во Израел, каде што треба да настапи на Евросонг во саботата, на 18-ти мај, пред финалниот натпревар за најдобра песна.

Мадона пристигна во Израел во вторникот вечерта по шпekулациите дека може да го oткaже нејзиниот настап поради нecогласување околу плаќањето или пoвик на палecтинците да го бojкотира настапот, пренесува израелската веб-страница Ynet.

Поп-дивaтa допатува од Лондон,со приватен авион на израелско-канадскиот милијардер Силван Адамс, кој ќе плати за нејзината изведба која, според гласините, чини околу 1,5 милиони долари.

Мадона е сместена во хотелот Дан, каде што целиот 5-ти кат бил peзервиран за неа и нејзината придружба.

Претходно «
Следно »