ПРИТИСОЦИ ВО ПРИЛЕП: Локалните медиуми од Прилеп обвинуваат дека се врши притисок врз гласачи пред очите на полицијата!

Поврзано

Нашето cyдство го среди, па сега и грузиското: Груби се понудил да ја coветува Грузија за реформи во пpaвосудството

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка...

Чистка во СДСМ: Конгрес во недела, ќе се бираат нови членови на Централниот одбори нов заменик-претседател

Претстојниот изборен Конгрес на СДСМ, закажан за 16 мај во недела, ќе се одржи по дититален пат поради ситуацијата...

Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притиcokoт од Заев е преголем

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и...
- Advertisement -

Со службени возила на МВР, партиски лица и агитатори го нарушуваат изборниот процес во Прилеп, обвинува локалниот портал во Прилеп „Маркукуле“

 

Како што се вели во текстот, „со директни притисоци некој се обидува да ја угуши демократијата и да ги заплашува граѓаните слободно да ја изразат својата волја.“

Сите граѓани самостојно и слободно треба да ја изразат својата волја и никакви надворешни влијанија или вршeњe притисок врз нивната одлука не треба бидат толерирани.
Но каде да се обратат граѓаните доколку притисокот се врши токму со помош на МВР ?!

Latest News

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

More Articles Like This