ПРИЈТЕЛИТЕ СЕ ПОЗНАВААТ КОГА ТИ Е HAJTЕШКО: Руската вojcка пристигнува во пomош на Италија

Поврзано

ШЕФОТ НА ИТАЛИЈАНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА: Италија ни после 15 јуни нема да ги отвори гpaницитe за земјите надвор од ЕУ

Ниту после 15 јуни Италија нема да дозволи странците од земјите што не се членки на ЕУ да влезат...

НЕМА ПOЛИЦИCКИ ЧАС ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ: Ердоган го послуша гласот на народот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска соопшти дека одлучил да се откаже од полицискиот час во текот на претстојниот...

МИЦКОСКИ: ОБСЕ не може да ги следи изборите, Заев инсистира на избори без мониторинг

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 посочи на големата бројна...

Руската војска ќе испрати медицинска помош во Италија во борба против корона вирусот по наредбата на рускиот претседател Владимир Путин, соопшти руското Министерство за одбрана.

Министерството соопшти дека од денес воените транспортни авиони ќе пристигнат во Италија со осум екипи воени лекари, специјални возила за дезинфекција и друга воена опрема.

Путин синоќа разговарал со италијанскиот премиер Џузепе Конте, соопшти Кремљ.

Рускиот претседател му понуди на италијанскиот премиер помош и поддршка во форма на мобилни возила за дезинфекција, како и експерти за помош на најтешко погодените региони.

Во Италија, починаа скоро 800 луѓе во текот на вчерашниот ден, со што вкупниот број на смртни случаи достигна скоро 5.000.

Во Русија досега се пријавени 306 случаи на корона вирус, претежно во Москва, додека едно лице починало.

Актуелно

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

Повеќе вести