ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНД: Сабота сонце, недела дожд

  • November 7, 2019

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки гpмeжи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

 

 

 

За време на викендот ќе биде променливо облачно и врнежливо со повеќе сончеви периоди во сабота, а поинтензивни врнежи во недела.

Следува периодот со услови за појава на утринска магла по котлините, но и на позитивни утрински температури.

Претходно «