December 4, 2021, 6:49 pm

Прогноза на УХМР: Од денес попладне ќе врне дожд – еве какво време не очекува во наредните денови

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повремени врнежи од дожд, поинтензивни во западните делови се очекуваат попладнево во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а максималната температура ќе биде во интервал од девет до 14 степени.

Според УХМР, утре ќе се задржи претежно облачно време со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде меѓу три и девет степени, а дневната од шест до 15 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со минимална температура од седум и максимална дневна од 10 степени.

Во среда и четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а ноќта кон петок и за време на викендот под влијание на влажен бран ќе има пообилни врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Latest News

Ги засука ракавите: Ременски не чекаше, веднаш ја започна со кампањата со реден број 1

Централната изборна комисија на СДСМ денеска утврди дека три од четирите кандидатури за иден претседател на СДСМ се целосни....

More Articles Like This