Програмата на ВМРО ДПМНЕ е јасно издржана програма со методологија, мерки и чекори како да се постигне повисок стандард за живеење на граѓаните

Поврзано

Пocкaпувaњeто на cтpујaтa ќе донесе ценовен шoк за граѓаните

Бран поскапувања ќе донесе новото зголемување на цената на струјата. Цехот што енергетските компани не го остариле планираниот приход...

ЕКОНОМИЈАСиндикатите и здруженијата бараат итно повлекување на одлуката за поскапување на струјата

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата. Зад барањето стојат...

(Фото) Изборите поминаа, па власта yдpи по џeбoт на граѓаните

Бурни реакции предизвика во јавноста одлуката цената на електричната енергија да се зголеми се 7,4 отсто. Според претседателот на...
- Advertisement -

Во денешната емисија „Еконмски факти“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на комисјата за економија при ВМРО – ДПМНЕ Дарко Лазаров кој потенцираше дека ВМРО ДПМНЕ работела долго на програмата „Обнова“ во која се вметнати идеи и на граѓаните и на експерти од сите области . Тој истакна дека програмата на ВМРО ДПМНЕ има јасна методологија и мерки за како да се остварат поставените цели.

– Она што е разлика помеѓу програмата на ВМРО ДПМНЕ и програмата на СДСМ е тоа што програмата на ВМРО ДПМНЕ е сериозна издржана со јасна методологија со јасна стратегија со конкретни мерки и чекори како да се стигне до посакуваните цели а тие цели секако подобар животен стандард на македонските граѓани потенцираше Лазаров.

Latest News

Еве кои се ycловите за Трамп да ги ykине caнкциие кон Русија

Санкциите на САД против Русија нема да бидат потребни доколку Москва се воздржи од агресија во странство и стане...

Конституиран новиот српски Парламент, нeгaтивни реакции од опозицијата

Со полагање на заклетва на народните пратеници денеска во Белград е конституиран новиот српски Парламент, јави дописникот на МИА од Белград. Со седницата претседаваше најстарата...

Два брода за крстарење повторно со заразени од COVID-19

Неколку недели по рестарт на индустријата, бродови за крстарење во Пацификот и Арктикот со заразени гости и членови на екипажот. COVID-19 е откриен само неколку...

Бучковски со прогноза: Заев ќе ја pacтури коалицијата Алијанса-Алтернатива

„Јас очекувам Заев да направи Влада со ДУИ, ДПА и со Алтернатива. Тоа се 66 пратеника. За потсетување овие партии се застапени во владата...

Алијанса за Албанците и Алтернатива бараат струјата да не поскапува

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. За жал, дури и во време на пандемија, владата преку регулаторните...

More Articles Like This