ПРОДАВНИЦАТА ЗА „МАКЕДОНСКИ ВИНА“ НЕМА ДА РАБОТИ: За да не се вознемири Коѕијас, на аеродромот нема да работи „Macedonian Wines“

Поврзано

Здравството пред рacпaѓaњe – Регистрирани 163 нoвoзaбoлeни и 8 пoчинaти од Koвид-19 во последното деноноќие

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи...

Анкета изразена во број на пратеници – ВМРО-ДПМНЕ 54 пратеници, СДСМ 47

Според анкета на Институтот БИПС (за истражување во областа на безбедноста и демократизацијата на човековите права и слободи) опозициската...

Ни „р“ од реформи на УДБ-а: За Заев повеќе од половина Македонци се тepoристи и екстpeмиcти!?

Поранешниот прв човек на градската организација на владејачкиот СДСМ и актуелен активист на граѓанските движења Трета и Бојкотирам, Љупчо...

Претставници на грчкиот државен протокол кои го проверувале скопскиот аеродром нашле потенцијален проблем за кој се бара интервенција од домаќините во пресрет на посетата на министерот Коѕиас на Скопје, пишува порталот Expres.mk.

Проблемот е продавницата за македонски вина која што им боде очи на членовите на грчкиот протокол и за која се бара интервенција на домаќините.

Грчки извори за expres.mk велат дека министерот Коѕиас не се плаши од продавницата која што е во делот од аеродромот од каде се заминува од Скопје, затоа што тој ќе влезе преку ВИП салонот и не може да биде сликан до “македонски вина”.

Проблем за грчкиот протокол е што медиумите кои што ќе дојдат со Коѕиас и другите патници можат називот на оваа продавница да го сфатат како провокација што нема да биде добро за процесот на преговори.

Едно од предложените решенија за “Macedonian wines” e продавницата да не работи денеска и утре се до заминување на грчката делегација а нејзината фирма да биде покриена со платно.

Правото на користење на името Македонија во комерцијални цели една од точките за кои преговараат двете земји.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести