Продолжуваат предизборните активности на партиите

Поврзано

Заев се пpaвдa дека бил под дeјcтвo на aлкoхoл – „После два часа седење во кaфeанa, се случуваат гpeшки“

Секој нормален под „После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки“, подразбира дека Заев бил под дејство на...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за зaштитa и унапредување на малите бизниси и занаетчиството

-Она што ви го ветуваме и што се содржи во програмата на ВМРО-ДПМНЕ е дека ќе го помогнеме приватниот...

(Видео) Време е за одговорност без разлика за кого се работи, дајте ни поддршка да ги промениме работите

Потпретседателот и носител на листа во ИЕ4 од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски побара поддршка од граѓаните за, како што вели...

Коалициите и политичките партии – учесници на претстојните предвремени парламентарни избори денеска продолжуваат со активностите во рамки на кампањата.

dron5

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

 Шефот на Општинскиот изборен штаб на ДУИ во Тетово Џеват Адеми на прес-конференција ќе го оцени досегашниот тек на предизборната кампања, ДПА ќе одржи митингво Слатино, а  коалицијата „Алијанса за Албанците“ во Струга.

 

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести