September 18, 2021, 9:05 am

Продолжува летото, и утре не чекаат високи температури

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ќе дува слаб слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец.

Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Следува период на значително топло време за овој период од годината.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This