ПРОДОЛЖУВА ПPOГOHOT ВРЗ ОПОЗИЦИЈАТА: Вечерва во полициска станица на распит повикани членови на ВМРО-ДПМНЕ од Ѓорче Петров!

Поврзано

- Advertisement -

Продолжува пpoгoнот на членови на ВМРО-ДПМНЕ, откако вечерва во ПС Бутел бил повикан член на општинскиот комите на опозицијата во општина Ѓорче Петров, наводно поради Фејсбук статус


Од она што го дознаваме, во ПС Бутел се повикани повеќе лица, членови на опозицијата, кои се на информативен разговор во врска со статуси на социјалните мрежи.

Пред полициската станица има поголема група на опозиционери како поддршка на лицата кои се на распит.

Latest News

(Урнебесно видео) Коментаторот збyдале: Среде пренос од убавината на девојката почна да пее

Спортски арабски коментатор „полуде“ од убавината на една девојка од трибините која што беше во фокусот на казмерите и...

More Articles Like This