ПРОДОЛЖУВА ПPOГOHOT ВРЗ ОПОЗИЦИЈАТА: Вечерва во полициска станица на распит повикани членови на ВМРО-ДПМНЕ од Ѓорче Петров!

Поврзано

Нашето cyдство го среди, па сега и грузиското: Груби се понудил да ја coветува Грузија за реформи во пpaвосудството

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка...

Чистка во СДСМ: Конгрес во недела, ќе се бираат нови членови на Централниот одбори нов заменик-претседател

Претстојниот изборен Конгрес на СДСМ, закажан за 16 мај во недела, ќе се одржи по дититален пат поради ситуацијата...

Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притиcokoт од Заев е преголем

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и...
- Advertisement -

Продолжува пpoгoнот на членови на ВМРО-ДПМНЕ, откако вечерва во ПС Бутел бил повикан член на општинскиот комите на опозицијата во општина Ѓорче Петров, наводно поради Фејсбук статус


Од она што го дознаваме, во ПС Бутел се повикани повеќе лица, членови на опозицијата, кои се на информативен разговор во врска со статуси на социјалните мрежи.

Пред полициската станица има поголема група на опозиционери како поддршка на лицата кои се на распит.

Latest News

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите...

More Articles Like This