ПРОДОЛЖУВА ЦEНЗУPATA НА МЕДИУМИТЕ: По „Инфомакс“, „Нетпрес“, „Лидер“ и „Алфа“ следни на листата за oтcтpeл и „Република“

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Пораката од вчерашниот протест на МАН пред Обвинитеството не допре до власта, која е решена по секоја цена да им ја затвори устата и да им го одземе перото на критички настроените медиуми.

По полицискиот упад во Нетпрес, порака „од горе“ и за Република.

Пратеникот Александар Кирацовски го тужи лично директорот на Прва Репулика за текст објавен на порталот Република, во кој е изнесен став (објава на Фејсбук) на битолчанецот Душко Илиевки – Млекарот.

Тужбата доставена на домашната адреса на директорот, ја објавуваме за увид.

Кирацовски неколкупати добил покана да биде гостин во нашата редакција, многупати добил повик од наши новинари, но никогаш не одговорил. Редно е на суд да се сретнеме, па заедно да ја истераме вистината на виделина.

Институционализираната борба на власта со медиумите кои пишуваат за криминалите на функционерите, за сомнителните тендери, уцените, рекетот, беше јавно камуфлирана како битка со лажните вести.

Во таа битка власта ги пикира нивинарите Љупчо Златев и Дејан Николовски за случајот „Леонардо“, во кој е инволвиран генсекот Драги Рашковски, новинарот Александар Митовски, кој го објави записникот од сведочењето на Орце Камчев во случајот „Рекет“, и последно се насочува (како многупати досега) кон Република, односно лично кон директорот Доневски.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести