ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Што не очекува наредните денови?

Поврзано

Денес не очекува сончево време, попладне дожд

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во источните и понекаде во северните делови ќе...

Денес не очекува сончево и топло време до 32 степени, УВ индексот – 9

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува...

Денес не очекува сончево и топло време, попладне дожд

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Попладне во крајните јужни делови ќе има зголемена облачност...
- Advertisement -

Oд денеска се очекува промена на времето во земјата, така што ќе имаме сонце и драстичен скок на температурите.

Најтопло денеска ќе биде во Дојран каде температурата ќе биде 33 степени. Утре таму температурите ќе бидат 34 степени.

Во понеделник ќе имаме сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а УВ индексот ќе биде 8. Во вторник ќе биде претежно сончево и топло со УВ индекс 9.

Latest News

ДУИ во Кисела Вода освоиле 44,9% од гласовите, покажуваат податоците на ДИК

Нова изброна нерегуларност се појави на стрнаната на ДИК за предвремените парламентарни избори. Откако претходно имаше нелогичност за...

И твитер профилите на Илон Маск, Бил Гејтс и Обама под хaкeрcки нaпaд

На мета на ај-ти виртуозите покрај најбогатите луѓе на планетата Бил Гејтс, Џеф Безос и Илон Маск, се најдоа и поранешниот претседател на САД...

Спасовски: Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира

Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира и ќе работи со несмален интензитет во интерес на граѓаните, изјави попладнево на прес-конференција...

Апасиев: На Левица и се укpaдени 10.000 гласа, а СДС се обидува да ни го укpaде и вториот пратеник

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на прес-конференција рече дека се сомневаат дека партијата по вчерашните избори е оштетена за минимум околу 10 илјади гласа...

ДУИ победиле и во Демир Хисар каде нема Албанци

Сајтот на ДИК повремено не работи и ден после изборите. Во текот на утрово и ТВ21 направи проверка, и забележа некои чудни резултати. Според нив...

More Articles Like This