Променливо облачно време, се очекува дожд

  • November 8, 2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд.

Температурите ќе се движат меѓу 4 и 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура од 5 до 17 степени.

Претходно «
Следно »