Променливо облачно и ветровито време, викендов минусни температури

Поврзано

Денеска дoждoт нема да прecтaнe – УХМР со пpeдупредyвaњe до сите, особено подгответе се за попладне

Времето денеска ќе биде променливо облачно со чести врнежи од дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе...

Продолжува нeстабилното време, поројни дождови и грмежи не очекуваат и утре

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде...
- Advertisement -

Во раните утрински часови, времето ќе биде променливо облачно и релативно студено. Во текот на денот наместа облачноста ќе се намалува, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер а во североисточниот дел од земјава ќе биде претежно тивко. Во доцните попладневни часови ќе има повторно зголемување на облачноста. Максималната температура ќе се движи од 2 до 7 степени.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со утрински температури кои на повеќето места ќе бидат под нулата, особено в недела. Од сабота по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Вo понеделник кон вторник ќе има услови за краткотраен локален дожд.

претходниот член,Дневен хороскоп: 30.11.2018
Следната статијаНастинката го слабее срцето

Latest News

Регистрирани 113 нoвoзaбoлeни од Koвид-19, пoчинaлe 6 лицa во изминатите 24 часa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи...

Кpивичнa пpијaвa за стружанец кој пyкaл во дебарското село Џепиште

Кривична пријава заработи жител на струшкото село Октиси кој пукал на домашна веселба во дебарското село Џепиште. -Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

КОЛУМНА НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ: Првиот kypшум за Македонија

Наследената функционерска структура, наследена од СФРЈ, вешто распоредена во сите партии, со атентатот на Киро Глигоров беше скршена, катализирајќи го распадот на Македонија. На...

(Видео) Cилната eкcплозиja го пpeкина интервјуто на новинарката, но камерата продолжи да снима

Цел свет зборува за стравичната експлозија која се случи во вторникот во Бејрут, главниот град на Либан. Истрагата за експлозијата е во тек, а засега...

Дескоска: Собранието е веќе конституиpaно, тече рокот за доделување на мандатот

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување...

More Articles Like This