Променливо облачно со сончеви периоди

Поврзано

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд yтpe дoaѓa влaжeн бpaн – o6илни вpнeжи oд дoжд, нa пoвиcoкитe мecтa cнeг

Од ноќеска на пониските места на северозапад ќе има повремени врнежи од дожд кои понекаде на повисоките места ќе...

Денеска пpoмeнливo o6лaчнo вpeмe, во cлeднитe двa дeнa дoжд и cнeг

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста...

Лyдa марта: Минусни температури, сонце и дожд во текот на следниот месец

Месец март ни носи речиси непредвидливо пролетно време. Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и...
- Advertisement -

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во вечерните часови и во текот на ноќта почнувајќи од североисток ќе има зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, на повисоките планините од слаб снег кои до утринските часови врнежите ќе престанат.

Минималната температура ќе се движи од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Од утре следува период на стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.

Latest News

Тамара Тодевски позитивна на koвид-19

Нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата...

More Articles Like This